Hung Gar Kung Fu - mistr Tang Tung Wing

Autor: administrator <admin(at)server.cz>, Téma: kluby, Vydáno dne: 09. 11. 2010

Hung Gar Kung Fu je jeden z nejznámějších stylů čínských bojových systémů na světě. Hung Gar v překladu znamená "rodina Hung". Je to jméno muže, který systém vynalezl, Hung Hei Goona...

Základ Hung Gar Kung Fu pochází ze stylu tygří pěsti Fukienského Šaolinského chrámu s přidáním technik draka, jeřába, pantera a hada. Je založen na principu pěti elementů: kov, dřevo, oheň, voda a země.Zvířecí systém učí studenty rozvíjet fyzické schopnosti, sílu a ducha. Pohyby pěti elementů pomáhají porozumět principu Yin a Yang. Jeden element je protikladem druhého, ale všechny elementy mohou dohromady tvořit jeden celek, který obsahuje dlouhé a krátké techniky a vnější sílu s vnitřní energií.Tak jsou studenti schopni vytvořit lepší rovnováhu a fyzickou kondici, která jim zaručí pevné zdraví. V reálném boji jsou pak schopni zvládnout různé situace a bránit se proti jakémukoli útoku.

Hung Gar obsahuje velmi silné techniky, díky kterým vypadá jako vnější styl, ale ve skutečnosti jím není. Obsahuje měkké a tvrdé, čímž vytváří rovnováhu protikladů "Tvrdý jako železo a měkký jako nit".Hung Gar je systém, který má pevný filosofický základ, učí studenty sebekontrole a použití síly k zachování míru, použití vědomostí a schopností k zastavení boje. To je skutečný účel tradičního Hung Garu.

Jak se prospěch z tréninku odráží v každodenním životě?

výuka sebeobrany

Trénink Hung Gar je systém založený na velmi dobré a progresivní metodě, kterou není možno získat skrze chladnou analýzu, ale většinou jen prostřednictvím hluboké osobní zkušenosti, procítění a opravdového poznání. Díky tomu se nakonec bojové techniky používají jako instinktivní reakce.

Hung Gar trénuje celé tělo a bezpochyby vychovává opravdové bojovníky. Porozumí mu však jen člověk, který ho používá v celém životě, nejen při boji v ringu a na ulici.

souznění s přírodou

Sebedisciplína a sebevědomí, následované celým způsobem života, vedou k vítězství v boji. Ovládání emocí dodá bojovníkovi zázračnou vnitřní rovnováhu. Osobní schopnosti a tvořivost jednotlivce žije společně a v harmonii s duchem celého týmu. Hluboce propracovaný tréninkový systém vede k ovládání metabolismu a přispívá ke správné funkci vitálních orgánů a systému těla. Různorodost tréninku činí cvičení zajímavým a pomáhá překonávat stres. Znalost sebeobrany dodá cvičícímu pocit bezpečí, převahy a klid mysli.

Sifu Jiří Hauska

věnuje se kung fu 23 let je asobním žákem mistra Tang Tung Winga a jeho hlavním instruktorem pro českou republiku. V roce 2010 složil v Hongkongu zkoušku na 6 Duan. V roce 2010 rerezentoval

na Mistrovství světa v Číne CS pozdravem

Jiří Hauska
Vedoucí prodejny
DOBROVSKÝ s.r.o.

tel.: 543 255 907 fax.: 543 255 907
mobil: 724 271 214
web: www.knihydobrovsky.cz
e-mail: brno-vankovka@knihydobrovsky.cz